Vállalati Társadalmi Felelősségvállalás (CSR)

CSR (Corporate Social Responsibility) a vállalatok társadalmi felelősségvállalása:

  • vagyis, a cégek, vállalatok önkéntes alapon társadalmi és környezeti szempontokat építenek be az üzleti tevékenységeikbe, valamint tulajdonosaikkal, partnereikkel folytatott kapcsolataikba.
  • A CSR nem csak egy visszajelzés a cég vezetői és a külvilág számára, hogy átláthatóan, jogszabályoknak megfelelően működik a vállalkozás, hanem magában rejti azt is, hogy a benne dolgozók kulturális és társadalmi életére is jótékony hatással van.
  • A CSR egy letisztult, újfajta üzleti működés, amely beépül a cég minden döntésébe, a munkavállalók számára hozott jóléti intézkedésektől a közösség támogatásáig. Végső cél mindenképpen az, hogy a munkavállaló és a cég között lojalitás, bizalom, partneri viszony alakuljon ki, majd nagyobb elfogadást nyerjen a közösségben, a gazdálkodási szférában, s így pozitív hatással legyen szűkebb és tágabb környezetére.
  • A társadalmi felelősségvállalás egy cég életében nem csak üzleti szempontból, de etikai szempontból is fontos, hiszen ez egy alapkommunikáció a jelenlegi ügyfelek és munkavállalók, valamint a jövőbeli ügyfelek és munkavállalók között.
  • Nagyon fontos, hogy a társadalmi felelősségvállalás a cég saját kollégái felé is visszajelzés, hiszen kellemes egy olyan munkáltatóval dolgozni, ahol igyekeznek segíteni más embereken.
  • A CSR nem szimpla jótékonykodás, inkább olyan céges tevékenység, amely segítséget nyújt a rászorulóknak, bizonyos szempontok alapján hiányt szenvedőknek.

A Szentandrássy Professional Kft. az egész tevékenységét e felelősségvállalás filozófiája köré kívánja felfűzni, úgy hogy a profitorientáltsága megmarad. Ez lesz az a tudatos társadalmi felelősségvállalás, mely kétségtelenül a cégvezetés személyes elkötelezettségének tudható be, elvárásaikat tükrözi. A társadalmi felelősségvállalás Nálunk egy alapvető norma kíván lenni.

A Szentandrássy Professional Kft. igyekszik úgy alakítani felelősségvállalási stratégiáját, hogy az hosszútávon mindenképpen a társadalom számára az értékteremtés érdekeit szolgálja.